Hastane odası için hazırlık 🎉🎉

Her ne kadar düğün salonu kıvamında süslenmiş, tüllerin, şamdanların havada uçuştuğu bir hastane odası hayalim olmasa da minikkuzucuğu karşılarken odanın bomboş olmasını da istemedim. Hastane odası organizasyonunu ciddi meblağlar karşılığında profesyonel biçimde yapan firmalar var ama ben o kadar masraf etmenin anlamsız olduğunu düşündüğüm için gerekli şeyleri kendimiz ayarladık. Hem cebimizden çok bir para çıkmadı hem de bu süreçten keyif aldım 💕

Eğer hazırlığı kendiniz yaparsanız, doğum için hastaneye gidince bu eşyaları taşımak başlı başına bir iş onu baştan kabullenmek lazım:) Bir elde adı doğum ya da hastane çantası olma valiz diğer ellerde torbalar. Tabi bunu taşıyacak birileri lazım 😬 Babalar stresli olabiliyor eş, dost, aileden birirler olsa süper olur. Biz hastaneye gidince minikkuzucuğun babası önce söylense de sonradan çantaları arabadan odaya çıkarttı, ben doğumhanedeyken de teyzeleri gerekli düzenlemeleri yapmışlar.    Bence gayet güzeldi; ellerine sağlık 💕  Ekin Teyzesi odadaki süslemeleri yavan bulup cicili bicili balonlar 🎈 🎈 asmıştı ama içlerinden biri sıcaktan bomba gibi patlayınca babası panter edasıyla odadan kovdu balonları 😊 Ha bu arada minikkuzucuk kılını bile kıpırdatmadı, o ayrı 😬

Kapı süsü

Kapı süsünü daha önceden instagramda görüp yaptıkları tasarımları çok beğendiğim “pisimisi“ye yaptırdım. Babaaannesinin yine instagramda gördüğüm 🙂 modelde diktiği pembe üzerine puantiyeli elbiseyle 💕💕 beraber hem hastanede kapı süsü olarak kullandık hem de odasına kapı süsü olarak kullanmayı düşündüm.

 

 

 

 

Hastane odası süsü 🎉🎉

Hastane odası süsünü doğuma 3-4 gün kala  minikkuzucuğun Öykü Teyzesi sayesinde “ssbutikorganizasyon“a whatsapp üzerinden sipariş vererek yaptık. Web sitelerini inceleyip istediğimiz renk ve tasarımı seçtikten sonra bizim için tasarım yaptılar. 2 gün içerisinde elimize ulaştı ve fiyatı da çok uygundu. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Çikolata 🍫 

Onun içinde internette uzun araştırmalar yaptıktan sonra Ataşehir’deki “Kuğu Pastaneleri“nden doğumdan birkaç hafta önce aldık. Temmuz ayı olduğu için sezeryan olursa doğumdan önce, normal doğumda da o gün birisinin gidip alabileceğini söyledikleri için biz de o şekilde yaptık.  Tercihimizi madlen tipi ambalajı pembe bebekli çikolatalardan yana kullandık. Eve çıktıktan sonra çikolatalar bittikçe azar azar Soyak Yenişehir’de herşeyi çok güzel yapan Kamberoğlu’ndan aldık ve daha önce Eminönü’den aldığımız şirin kutuların içinde koyduk.

Diğer aldıklarımız

Eminönü’nde bir handan 1 kg’si 30 Tl’ye lavanta aldık. Yanına tül, kurdele, uğur böceği 🐞 alıp lavanta keselerini kendimiz hazırladık. 1 kg lavantanın yarısı hala duruyor, evdeki hurçlara koymayı düşünüyorum 🙂

Çikolata kutularını da Eminönü’nden aldık ve üzerine uğurböceklerini yapıştırıp kağıt ambalajlı çikolataları içine yerleştirdik.

Real’den renkli karton bardaklar aldım. Metro’dan aldığım şeffaf plastik kadehlerin üzerine yaptırdığımız etiketlerden yapıştırdık.

Şerbet yerine vişne suyu ve yanına poğaça kurabiye 🍪 aldık. İnsanlara ikram etmekten ziyade gelip gidecek aile fertleri aç kalmasın atıştırsın diye.

Doğum fotografçısı 🎥 

Doğum fotoğrafçısı için yine araştırmalara doyamadım ve en sonunda Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde doğum yapacağım için orasıyla anlaşması bulunan “happysecondsphotography” anlaştık. Doğumdan sonra minikkuzucuğun ufak bir solunum problemi olduğu için fotoğraf çekemedik. Ertesi gün de ben çok havamda olmadığım ve kuzucuk huzursuzlandığı için birkaç poz çekebildik. Ona rağmen fotoğraflar gayet güzel, Bedirhan Bey’in ellerine sağlık 🙂 Eğer maddi olarak gücünüz yetiyorsa özellikle doğum anını ölümsüzleştirmek isterseniz tavsiye ederim.