Vancouver’daki Türk Marketleri

Biz Vancouver’a ilk taşındığımızda burada Türk marketi yoktu. İlk geldiğimiz haftalarda, Vancouver’a taşınmadan önce bulduğum Toronto’daki Türk marketi Turkishmart.ca‘dan internet üzerinden yüklüce bir sipariş vermiştim. Köyden gelen erzak çuvalı muamelesi görüp çoşkuyla karşılamıştık paketleri 😊 GTA’dan sipariş veriyorsanız 100 CAD üzerine kargo bedava ama Vancouver için kargo ücreti ödemiştim. Yerleştikten birkaç ay sonra Arap ve İran marketlerinde bazı Türk ürünlerinin satıldığını keşfetmiştik. Downtown’da Seymour St’de Foodness, West End’de Aria Market, Kitsilano’daki Persia Foods, Burnaby’deki Al Salam aklıma ilk gelenler. Özellikle Marmarabirlik tuzsuz zeytin içn Burnaby’de bulunan Al Salam markete çıkartma yapmıştım 😂Biz Vancouver’a taşındıktan bir süre sonra birer birer Türk marketleri de açıldı…

Mediterranean Specialty Fooods

Daha önceden Commercial Drive’da bulunan Mediterranean Specialty Foods el değiştirip Türk Marketi oldu. Pandemi öncesinde 2 haftada bir gidip alışveriş yapıyorduk.

Marketim.ca (www.marketim.ca)

Pandemi dönemde sürekli alışveriş yaptığım market burası. Hamsi’den, abur cuburlara, superfresh marka ayıklanmış bamya ve Türk tipi taze fasülyeye kadar her şeyi buradan aldık. Esasen internet üzerinden sipariş veriliyor. İsterseniz eve teslim isterseniz gidip yerinde teslim alabiliyorsunuz. Ufak bir bakkal gibi içerisi ama kocaman bir soğuk deposu olduğu için dondurulmuş bir sürü ürünü bulabiliyorsunuz. Ben gidip oradan alışveriş yapmadım. Hep internetten sipariş verip çoğunlukla eve teslim aldık.

Turcom (https://turcom.ca/)

Vancouver’da açılan en son Türk marketi. Yakın zamanda ilk defa sipariş verdim. Sadece internet üzerinden sipariş verilebiliyor. Evde ve diğer marketlerde ‘İKBAL’ marka sucuk kalmayınca denedim :)) Ürün çeşitliliği diğerlerine kıyasla biraz daha kısıtlı fiyatlar da bazı ürünlerde az daha pahalıymış gibi gelmişti bana ama teslimat süresi en hızlı olan market bu sanırım.

Umarım Vancouver’a gelip yolu bu sayfaya düşen bu bilgilere ihtiyacı olanların işine yarar yazdıklarım. İnsan bir yere ilk taşındığında neyin nerede olduğunu anlayana kadar biraz bocalıyor. Özellikle de memleketten çok uzaktayken alıştıklarına ulaşmak insanı rahatlatıyor. Yazıda geçen marketlerin irtibat bilgileri :

Al Salam Halal Meat & Grocery

(604) 759-1138

6953 Kingsway, Burnaby, BC V5E 1E5

Mediterranean Specialty Fooods (https://msfoods.ca/)

1824 Commercial Dr, Vancouver, BC V5N 4A5

Marketim.ca (www.marketim.ca)

12800 Bathgate Way, Richmond (Richmond İkea’nın hemen yanında)

Turcom

https://turcom.ca/

Turkishmart.ca (Toronto)

https://turkishmart.ca