Kanada’da Bedava Eşya Nereden Bulunur?

Kanada’ya gelen öğrencilerin ya da sıfırdan hayat kurmak için kısıtlı bütçe ile gelenlerin
ilgisini çekecek bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu sorunun çok da mucizevi bir cevabı yok aslında,  Facebook hesabınız varsa tamamdır 😉 Aslında büyük ihtimalle bütün ülkeler için aynısı uygulanabilir.

🧳Her ülkeden göçmen kadınları bir araya getiren instagramda @gocmen.kadinlar listenin başında geliyor aslında. Çünkü oradan eğer varsa ülkelerin ve şehirlerin gruplarına ulaşabilirsiniz. Özellikle
Kanada’da kullanılmayan mobilya ya da eşyalar sokağa atılamadığı için genellikle insanlar birilerine verebilmek için fırsat kolluyorlar. O yüzden, bu gruplara eşya ihtiyacınız olduğunu yazarsanız büyük ihtimalle geri dönüş alırsınız.

🧳Oturduğunuz bölgenin ‘buy nothing’ Facebook grubuna bakabilirsiniz. İnsanların espresso makinesi, instant pot bile hediye ettiklerini gördüm.

🧳Yine Facebook’ta satış yapılan şehrinizdeki grupları takip edebilirsiniz buralarda da bedava ya da uygun fiyatlı eşyalar oluyor.
Vancouver’da Letgove Craiglist de var ama Facebook kadar seçenek yok ve insanlar onun kadar tercih etmiyorlar. Maddi durumu iyi olanlar da özellikle çocuk eşyası olmak üzere bir çok eşyayı buralardan alıyorlar o yüzden dikkatli olduğunuz sürece bence kullanılabilir bir platform Facebook.