Kanada’ya Valizde Hangi Yiyecekleri Getirebilirsiniz?

Türk insanı boğazına düşkün, ben de Türkliğimin hakkını veriyorum ve listenin başında geliyorum :)) Gurbette yaşayınca her tatil dönüşü neleri valizimize atıp götürsek nasıl valize sığdırsak diye uğraşıyoruz. Baklava, kraker, baharat ve tarhana getirdik bugüne kadar. İçlerinde en soru işareti olan tarhana ama onu hangi kategoride değerlendirirler bilemedim. Bİz her gelişte atarlarsa da ne yapalım diyerek anneanne ve babaane mahsulü tarhana getirdik. Ama geçen yaz evde kendimiz yapıp sonuçtan memnun kalınca artık Türkiye’den taşımayız diye düşünüyorum. Peki Türkiye’den Kanada’ya gelirken neler getirebilirsiniz?

Peki Türkiye’den Kanada’ya gelirken neler getirebilirsiniz?

😊 Benim gibi bolca baharat getirebilirsiniz 🙂

😊 Ambalaj içerisinde kişi başı 20 kg peynir

😊 Her türlü gereksiz şeker 

😊 Ambalaj içerisinde kişi başı 20 kg kuru meyve/sebze

😊 Çay, kahve 

😊 Kişisel kullanım için kişi başı 20 kg’ya kadar kişisel kullanım için formula bebek maması

😊 Ambalaj içerisinde kavrulmuş/pişmiş et getirebilirsiniz ama ben yakın çevremde deneyimlemedim. 


😔 Her türlü süt ürünü yasak. Bu hafta başka bir paylaşımımda yazdığım gibi bebeğiniz varsa mayalık yoğurt getirmek isterseniz onun yemeğiymiş gibi şansınızı deneyebilirsiniz. 

😔 Taze ya da kurutulmuş et yasak. Yani pastırma, sucuk getiremezsiniz maalesef. Fakat buradaki Türk marketlerinde güzel sucuk var, pastırmayı da yapıp satan yerler mevcut. Ya da gurbetçiliğin hakkını verip kendiniz yapmayı deneyeceksiniz. Neticede iş başa düşünce oburluktan kebap ve lahmacunu evde kendimiz yaptığımız günler de oldu 🤗

Daha detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.