Pedalheads

Bu hafta buradaki okullarda bahar tatiliydi. Kimi çocuklar afterschool denilen kreşlerdeki okul sonrası programlarına gittiler kimileri de özellikle bu tatil için olan etkinliklere. Defne pandemi başında kreşe ara verdi ve henüz geri başlamadı. Ben de bu fırsattan istifade hem açık havada deşarj olsun hem de bisiklet sürmeyi geliştirebilsin diye daha önce arkadaşlarının gidip memnun kaldığı @pedalheads‘e yazdırdım. Çok isabetli bir seçim yapmışız.  Şansımıza bir gün hariç hava çok güzeldi zaten o yağmurlu günde de burası Vancouver olduğu için iptal gibi bir seçenek yoktu 🙂 biraz ıslanarak da olsa yaptılar dersi . 

🚴🏻‍♀️ 2-12 yaş arası kayıt yaptırılabiliyor.
🚴🏻‍♀️ Gruplar 5 kişilik ve çocukların seviyesine göre, kayıt yaptırırken siz seçiyorsunuz. 
🚴🏻‍♀️Açıklayıcı bir şekilde hangi seviye için çocuğun ne gibi becerileri olması gerektiği yazıyor.
🚴🏻‍♀️ Kask takmak zorunlu. Defne  her zamanki gibi kaskın yanında dizlik, dirseklik ve eldiven de taktı. 
🚴🏻‍♀️Defne seviye 1’de başladı. Denge tekerli bisiklet almadan önce denge bisikleti kullanabiliyordu ama bacakları pedal çevirmek için güçsüz olunca geçen yaz denge tekeri ile başlasın biraz keyfini çıkartsın dedik.
🚴🏻‍♀️İlk gün girişte evde ateşi olan, öksüren, burnu akan var mı diye sordular ve çocukların eline dezenfektan sıktılar. Yemek saatlerinde de sıkmışlar ama Defne benim kendi dezenfektanım var deyip onu kullanmış 😂
🚴🏻‍♀️Öğretmenler maske takıyor ama çocukların takması zorunlu değil isteğe bağlı. Defne de dahil takan çocuklar vardı. 
🚴🏻‍♀️Günde 3 saat bisiklet, oyun, masal, arada atıştırma saati diye devam ediyor. 
🚴🏻‍♀️Çocukları tuvalete topluca götürüyorlar ama öğretmenler yardımcı olmuyor. Buradaki hijyen anlayışı Türk annelerini kalpten götürtecek cinsten.
🚴🏻‍♀️Destek tekerleriyle geldiği kurstan birkaç metreyi kendi başıma gidebilen ve kendi kendine sürmeye çok az kalmış bir Defne çıktı 🧿
🚴🏻‍♀️Sonuçta çok eğlenceli 5 gün sonunda yaz için de kayıt yaptıracağız.

🚴🏻‍♀️Pedalheads’in gün boyu olan yüzme vs. de içeren bir kampı da var. BC dahil birçok eyalette var.