Kanada’da parka nasıl gidilir?

Terra Nova Parkı 40 hektarlık bir alanda çocuk parkı, bisiklet sürecek bir parkur ve kuş gözlem noktaları da var. Nadir köpeksiz parklardan birisi. 


Macera parkı 8 yaş üzeri diye işaretlenmiş olsa da gelişimine göre 4 yaş üzeri çocuklar gayet rahat oynayabilir. Küçük bebeklerin de oynayabileceği kum alanı ve salıncak da mevcut. 

Vancouver’da çoluk çocuk günü geçirmek için güzel parklara gidince kocaman bir erzak çantası ile çıkmak gerek. En azından bizde durum böyle ☺️  Biz genelde termoslara sıcak yemek ve ilave atıştırmalıklarla gidiyoruz.  Çünkü çoğunlukla Türkiye’deki gibi park etrafında bir çay ocağı, restoran bulmak mümkün değil. Yanınızda yemek götürmezseniz yapabileceğiniz şey bir restorandan paket servis alıp gideceğiniz yere öyle varmak. 

Terra Nova gibi parklarda genelde oturulacak piknik masaları da oluyor ya da örtünüzü serip yere oturabilirsiniz. Mangal götürmek de bir seçenek ama gitmeden önce kontrol etmek de fayda var çünkü kömürlü mangala her yerde izin vermiyorlar ama gazlı mangal için pek kısıtlama yok.

Bugünkü park tecrübemizden akılda kalan 3. dalgaya rağmen güneşi görünce  tıklım tıkış dolan park ve öksüren çocuklardan köşe bucak çocuklarını kaçıran anneler 😷